Garnier BIO a veganská kosmetika


S kosmetikou značky Garnier se na trhu setkáváme již více než sto let. V nabídce najdete mnoho druhů kosmetiky od péče o pleť, přes kosmetiku na tělo, až po produkty na vlasy. Široké spektrum kosmetiky Garnier si získalo množství spokojených zákazníků po celém světě.

Řada kosmetiky Garnier Bio dokazuje, že Garneir to s ochranou přírody, snižováním CO2 a výrobou biologicky odbouratelné kosmetiky, myslí vážně.

Garnier

Garnier s důrazem na přírodu

Garnier se zaměřuje stále více a více k používání přírodních složek. Jako jedna z mála světových kosmetických firem vytváří přírodní, bio a i veganskou kosmetiku. Suroviny na přípravu produktů získává z obnovitelných zdrojů, ekologického zemědělství a klade velký důraz na udržitelnou krásu přístupnou všem. Jejich produkty jsou cenově dostupné a může si je dopřát opravdu každý.

V současnosti, více než polovina surovin v produktech Garnier pochází z obnovitelných zdrojů. Toto číslo plánuje společnost neustále zvyšovat a v roce 2025 by chtěli dosáhnout už 100%.

90% biologická odbouratelnost

Přírodní šampony a přípravky pro péči o vlasy mají více než 90% - nou biologickou rozložitelnost, což znamená, že jejich rozklad životní prostředí téměř vůbec nezatěžuje. Do budoucna si společnost předsevzala toto číslo zvýšit a zaměřit se také na biologickou rozložitelnost kosmetiky určené pro péči o pleť a tělo.

Recyklovatelný obal

V kosmetické společnosti Garnier nezapomněli ani na obaly kosmetických produktů. Ty jsou z recyklovatelného nebo recyklovaného materiálu. Snižují tak poptávku po výrobě nových plastů, papírových krabic... a používají materiál, který se dá recyklovat nebo již byl recyklován.

Garnier Bio

Řada kosmetiky Garnier Bio neobsahuje živočišné složky ani produkty ze zvířat, takže ji klidně můžete označit i jako veganskou kosmetiku.

Pod označením Garnier Bio najdete celkem devět produktů. Nejznámějším je Garnier Bio Lemongrass - čisticí gel s esenciálním olejem z citronové trávy a aloe vera.

Bio kosmetika proti vráskám? V Garnier Bio najdete i tyto kosmetické produkty. Garnier Bio Argan krém pokožku vyživuje a hydratuje. Pokud vám nedělá problém levandulová vůně, vyzkoušejte Garnier Bio Lavandin - krém proti vráskám vhodný na suchou a zralou pleť s levandulovým a arganového oleje.

Přírodní kosmetické produkty vyráběné z ovoce, zeleniny a ořechů

Veganská kosmetika od Garnier

Veganská kosmetika od Garnier je na obalu označena názvem "Vegan" a neobsahuje žádné složky živočišného původu ani složky, které jsou produktem ze zvířat, čili mléko, vejce, med, včelí vosk...

V současnosti obsahuje kosmetika Ganier téměř 98% účinných látek přírodního původu. Všechny produkty z řady Garnier Bio patří do veganské kosmetiky.

Cena kozmetiky Garnier Bio a produktov s vegánskym zložením vás milo prekvapí. Oproti ostatným svetovým značkám patrí medzi lacnejšie, pričom ich zloženie sa radí medzi tie najlepšie.
Cena kosmetiky Garnier Bio a produktů s veganským složením vás mile překvapí. Oproti ostatním světovým značkám patří mezi levnější, přičemž jejich složení se řadí mezi ty nejlepší.

Co v kosmetice Garnier Bio nenajdete?

V těchto produktech určitě nenajdete konzervanty, parabeny a umělé vůně. Jelikož jsou složky v produktech získávané z ekologického zemědělství, nenajdete v nich žádné stopy pesticidů či jiných chemikálií, které se v hospodářství běžně používají.

Garnier s organickými složkami

Organické složky, které Garnier používá ve své přírodní kosmetice, jako organický arganový olej, organické bambucké máslo, organický levandulový olej a pod., se získávají z ekologického zemědělství a hospodářství.

Způsob ekologického zemědělství respektuje rovnováhu přírody, nepoužívají se při něm syntetické chemikálie (postřiky, pesticidy, hnojiva ...) a ani geneticky modifikované organismy (GMO). Z takto vypěstovaných rostlin se následně šetrným způsobem získávají účinné látky.