Kvitok – Slovenská přírodní kosmetika


Kvitok je slovenská kosmetická společnost, která se zaměřuje na výrobu přírodní kosmetiky. Spojení lidového léčitelství, poznání síly přírodních bylinek, nejnovějších poznatků a moderní technologie - přesně to najdete v přírodní kosmetice z východu Slovenska, Kvitok.

Navia nebo Kvitok?

Se slovenskou přírodní kosmetikou Kvitok se můžete setkat od roku 2014. Společnost měla ze začátku název Navia. Na název Kvitok prošli v roce 2019, po pěti letech úspěšného podnikání. Důvodem byla ochranná známka společnosti. Více o této změně se dozvíte ve videu.

Ocenění a certifikáty

Kvitok nebo Navia, je tatáž kosmetická společnost, která se zaměřuje na ruční výrobu přírodní kosmetiky. Značka získala oprávnění používat logo společnosti Cruelty Free International Leaping Bunny. Jde o celosvětově platný certifikát, který potvrzuje, že kosmetické produkty a ani jejich jednotlivé složky nejsou testovány na zvířatech.

O úspěchu společnosti svědčí i fakt, že se majitelka firmy Kvitok, Martina Dudová, v soutěži Podnikatelka Slovenska 2017 stala vítězkou kategorie Úspěšná podnikatelka 2017.

Složení přírodních produktů Kvitok

Kosmetické produkty se značkou Kvitok obsahují kromě kozího mléka a včelího vosku, pouze suroviny, které mají rostlinný původ. Ve spolupráci s dermatology z kliniky Envy vyrábějí i přírodní kosmetiku na konkrétní problémy s pletí.

V Kvitok nabídce najdete produkty určené na:

Kromě produktů určených na specifické problémy s pokožkou, v nabídce naleznete i veganskou kosmetiku.

prírodná kozmetika

Slovenská přírodní kosmetika Kvitok

Přírodní kosmetika Kvitok s vysokým obsahem účinných látek přirozeně podporuje funkce pokožky, zlepšují její obranyschopnost a její texturu. Můžete si vybrat z množství produktů ten, který bude nejlépe vyhovovat typu vaší pleti.

Kvitok Solution - přírodní kosmetika na obličej

Kvitok Solution je řada kosmetických produktů rozdělena do tří kolekcí. Všechny produkty jsou čistě přírodní, takže v nich nenajdete žádné syntetické složky.

  • Kvitok Anti-age

Krémy, séra, masky, přípravky na odličování a čištění pleti, které pleť rozzáří, hydratují, zredukují vrásky a zmírní tvorbu nových, zmenší póry a navrátí pokožce elasticitu a pevnost.

Aktivní látky, hlavně citrolumin, sjednotí tón pleti a zredukuje stařecké a pigmentové skvrny. Kvitok Anti-age obsahuje esenciální oleje, vitamíny, extrakty z rostlin a rostlinné oleje. Kolekce je přehledně rozdělena do věkových kategorií 30+, 40+ a 50+.

Čistiaci a odličovací olej – ANTI AGE - Solution by Kvitok - 100 ml

  • Kvitok Balance

Tyto přírodní produkty jsou vhodné pro mladší a problematickou pleť, od 25 - 30 let. Naleznete zde produkty pro mastný a smíšený typ pleti, pleť náchylnou na tvorbu zánětů, vyrážek či s nadměrnou tvorbou mazu.

Rostlinné oleje, extrakty z rostlin a bylinek, esenciální oleje ... zvýší obranyschopnost pleti, hydratují ji a regulují tvorbu mazu.

  • Kvitok Sensitive

Kvitok Sensitive je kosmetika vhodná pro každodenní použití pro mladou pleť, 25-30 let, která je citlivá, podrážděná, zarudlá a potřebuje více hydratace.

Kyselina hyaluronová, aloe vera, rostlinné oleje a extrakty zlepší obranyschopnost pleti před vnějšími vlivy a zlepší její celkový stav.

Kvitok Senses – přírodní kosmetika na tělo

Řada kosmetických produktů nejen pro tělo, ale i smysly. Kvitok Senses obsahuje voňavé krémy, deodoranty a parfémy.

  • Kvitok Glamorous - květinová vůně s nádechem citrusů a vanilky.
  • Kvitok Fruity – vůně s nádechem ovoce a květin, jejíž základ tvoří vanilkové aroma.

Péče o pleť s přírodní kosmetikou Kvitok

Najdete zde vše, co je potřebné k důkladné péči o pleť na přírodní bázi - odličování a čištění pleti, pleťové peelingy, séra, masky a oleje, denní i noční krémy.

Přírodní péče o tělo

Kvitok se stará i o tělo. V nabídce naleznete přírodní sprchové krémy - tekuté i tuhé, mycí oleje, přírodní deodoranty, tělové krémy, masážní oleje a také balzámy na rty. Nechybí ani hydratační krémy na ruce a regenerační přípravky na ruce i nohy.

Přírodní ochrana před sluncem

Slyšeli jste už o přírodní kosmetice na opalování? Najdete ji i mezi produkty společnosti Kvitok. Opalovací mléka a hydratační séra s ochranným faktorem 50, i oleje po opalování, které zmírní podráždění pokožky, svědění a zlepší její hydrataci.

Přírodní kosmetika na vlasy

Mezi nejoblíbenější přírodní produkty na vlasy patří jednoznačně tuhé šampony s kondicionéry vyráběny z rostlinných extraktů, séra a oleje na podporu růstu a proti vypadávání vlasů.

Recyklační program

Společnost Kvitok není jen výrobcem přírodní kosmetiky, ale je i ohleduplná k životnímu prostředí, čemuž přizpůsobili i balení výrobků. Produkty jsou baleny v recyklovaných nebo recyklovatelných obalech - sklo, papír a dřevitá vlna.

U některých produktů, kde se klade důraz na hygienickou aplikaci a je třeba zabránit průniku vzduchu či vody, pro balení používají airless dávkovače. Tyto produkty jsou baleny v plastovém obalu, který je vyroben z recyklovaného plastu.

Aby se tvorba odpadu co nejvíce snížila, můžete prázdné obaly z kosmetiky vrátit firmě Kvitok. Za každý obal dostanete slevu 0,20 €, kterou si můžete uplatnit při dalším nákupu.

Doba spotřeby přírodní kosmetiky

Slovenská přírodní kosmetika Kvitok spadá do kategorie Pure Nature - produkty jsou tvořeny pouze z přírodních složek bez použití syntetických látek. Ne vždy je možné vyrobit 100% přírodní produkt. Pokud kosmetika obsahuje vodu, je třeba zabránit působení mikroorganismů. Proto některé výrobky obsahují minimum konzervačních látek, barviv nebo syntetických parfémů.

Trvanlivost přírodní kosmetiky Kvitok se pohybuje od 6 do 12 měsíců, přičemž je důležité ji správně skladovat.