Nobilis Tilia - Česká přírodní kosmetika


Nobilis Tilia je česká kosmetická společnost, jejíž sídlo je v současnosti na hranicích Národního parku České Švýcarsko, ve vesnici Vlčí Hora. V roce 1994 začali vyrábět přírodní aromaterapeutickou kosmetiku, která se dosud těší velké oblibě mezi zákazníky.

Nejdříve Nobela, pak Nobilis Tilia

V roce 1994 vznikla ve městě Krásná Lípa společnost Nobela, která se zaměřovala na léčivé účinky rostlin. Ve spolupráci s dermatology a odborníky na výrobu kosmetiky vznikala speciální kosmetika s maximální účinností.

V roce 2003 přibyli do společnosti další spolumajitelé. Společnost se rozrostla, přestěhovala a přejmenovala se na Nobilis Tilia. Zároveň se rozrostla i škála kosmetických produktů.

Název Nobilis Tilia v latinském jazyce znamená Krásná Lípa. Název je poděkování městu, ve kterém společnost vznikla.

Aromaterapie v kosmetice

Nobilis Tilia spojila léčebné účinky éterických olejů s rostlinnými oleji, které se starají o udržení zdravé pokožky. Tato přírodní kosmetika působí nejen na fyzické zdraví, ale i psychické. Kromě problémů s pokožkou vás může zbavit stresu, únavy, zlepšit náladu nebo pozornost.

Síla přírody v produktech Nobilis Tilia

Všechny kosmetické produkty značky Nobilis Tilia obsahují přírodní složky, hlavně éterické a přírodní oleje.

Éterické oleje používané v aromaterapii se získávají výhradně z přírodních surovin. Rostliny pocházejí z ekologického zemědělství nebo rostou ve volné přírodě. Éterické oleje můžete inhalovat a v kombinaci s přírodními oleji nanášet přímo na pokožku.

Přírodní oleje také pocházejí z ekologických zemědělství. Proto v kosmetice Nobilis Tilia nenajdete ani minimální stopy umělých a syntetických složek. Přírodní oleje, kromě příznivých účinků na pokožku, zajišťují i průnik éterických olejů hlouběji do pokožky.

Nobilis Tilia

Důraz na kvalitní a prvotřídní složky klade společnost již od svého počátku a ze svých nároků na kvalitu nepolevila ani dnes.

Proč může být stejný produkt mírně odlišný?

Koupili jste si s odstupem času stejný produkt, ale zdá se vám jiný? Jednotlivé produkty se mohou od sebe jemně lišit v barvě a vůni. V přírodě nikdy nenajdete dvě stejné rostliny, dva stejné listy či dvě stejné květiny.

V závislosti na místě a času sklizně rostlin na výrobu olejů se může jemně lišit jejich barva a také vůně, což zanechá stopy i ve výsledném produktu. Sníženého nebo odlišného účinku se nemusíte obávat. Kosmetika Nobilis Tilia obsahuje maximální množství účinných látek.

Co Nobilis Tilia neobsahuje?

V produktech určitě nenajdete:

 • syntetické ingredience,
 • minerální oleje,
 • umělé parfémy,
 • konzervanty,
 • parabeny...

bio

Certifikáty Nobilis Tilia

Samotná společnost v roce 2007 pomáhala při tvorbě standardů certifikace CPK a CPK BIO. Jsou držiteli obou certifikátů, a tak mezi jejich produkty najdete oba druhy kosmetiky - přírodní i bio kosmetiku.

Přírodní, bio a veganská kosmetika

Mezi přírodní kosmetikou Nobilis Tilia naleznete i produkty, které splňují kritéria bio kosmetiky. Označené jsou logem CPK BIO. Přírodní kosmetika má certifikát CPK.

Některé produkty jsou veganské, v jiných můžete najít včelí vosk, med nebo propolis. Nic jiného, co by mělo původ v živočišných produktech v této kosmetice nenajdete.

S ohledem na životní prostředí

Nobilis Tilia se snaží vyrábět produkty tak, aby přírodu zatěžovaly co nejméně.

 • Účinné látky pocházejí z rostlin z ekologického zemědělství.
 • Část energie na provoz výroby získávají z obnovitelných zdrojů.
 • Využívají kořenovou čističku vod a zachycují dešťovou vodu pro potřeby zahrady.
 • Kosmetika je balena v recyklovatelných obalech.
 • Kosmetika je ekologicky odbouratelná. Všechny složky se v přírodě rozloží, aniž by ji znečistily či kontaminovaly.
 • Katalogy a letáky tisknou na papír s ekologickým certifikátem.

recyklovanie

Kurzy o aromaterapii

Zajímavostí této společnosti jsou kurzy, které pravidelně pořádá. Kurzy jsou zaměřeny na různé oblasti a zdraví, například:

 • aromaterapie pro zdraví ženy - jak vybrat éterický olej při bolestech hlavy, stresu, bolestivé menstruaci, zánětu močového měchýře ...
 • produktový kurz, kde se dozvíte tipy a rady jak používat přírodní kosmetiku.
 • komplexní péče o maminku a dítě - jak vám může Nobilis Tilia pomoci v období těhotenství, při a po porodu a při péči o miminko.
 • praktická aromaterapie pro každého - naučíte se základy aromaterapie a jak ji používat.
 • aromaterapie a stres - jak využívat aromaterapii proti stresu, úzkosti a panice.

Všechny kurzy najdete na stránce Nobilis Tilia. Momentálně jsou dostupné pouze pro Českou republiku.

Kurzy jsou určeny pro každého, koho zajímá aromaterapie a přírodní produkty Nobilis Tilia.

Kosmetické produkty Nobilis Tilia

V sortimentu aromaterapeutické přírodní kosmetiky najdete vše, co potřebujete pro péči o pleť a tělo. Přírodní, bio a také veganská kosmetika neobsahuje nic, co by vaši pokožku mohlo zatížit.

Biofáze - péče o pleť

Nobilis Tilia nabízí intenzivní kúru pro ošetření pleti - Biofázi, která ovlivňuje aktivitu enzymů v pleti. Jedna kúra obsahuje tři séra, které se o pleť dokonale postarají. Vybrat si můžete kúru na citlivou, dehydratovanou nebo ochablou pleť.

Pokud vás trápí akné či máte problémy s pigmentovými skvrnami, najdete zde kúru i na tyto problémy. Při aplikování sér je třeba dodržet postupnost a čas mezi jejich postupným nanášením.

Bylinné extrakty, séra a vitamíny na pleť

Biofáze ale není jediným produktem na pleť. Bylinné extrakty, vitamíny a séra dodají pleti svěžest, jemnost, zvýší její obranyschopnost a hydratují ji.

V nabídce najdete i vysoce účinné, přírodní, hyaluronové sérum. Vaši pleť hydratuje, zbaví vrásek a zvýší její elasticitu.

hyaluronove serum

Přírodní čištění pleti

K péči o pleť patří i její šetrné čištění vhodné na suchou i mastnou pokožku. Pleť čistí, regenerují a přirozeně regulují tvorbu kožního mazu.

Hydratační krémy a masky

Krémy s účinnými látkami, které se do pokožky rychle vsáknou. Krémy obsahují přírodní mikroemulzi, která zlepšuje vstřebávání účinných složek i do hlubších vrstev pokožky.

Mezi produkty najdete i pleťové krémy, přípravky určené k péči o oční okolí, pleťové vody, balzámy na rty a peeling na pleť.

Nobilis Tilia masky na pleť obsahují éterické oleje, rostlinné oleje, bylinné extrakty, vitamíny a další složky, které se postarají o hloubkovou hydrataci a vyživení pleti. Pečlivě vybrané kombinace aktivních látek dodají každé pleti svěží, hedvábný a mladistvý vzhled.

Péče o tělo

Sprchové gely, deodorant, mýdla, peelingy či masážní oleje s přírodními složkami dodají celé pokožce vše co potřebuje. Pokud vás trápí celulitida nebo ekzémy, stačí si jen vybrat správnou kosmetiku. Tělové krémy s obsahem skořice vás prohřejí a zároveň vyhladí pokožku, zpevňující tělová mléka zvýší elasticitu kůže a samoopalovací mléko vám zajistí opálenou pokožku na 7 až 10 dní.

Přírodní kosmetika pro maminky a dětičky

Pokud hledáte přírodní přípravky proti striím, masážní oleje na namáhanou pokožku prsů při kojení nebo proti křečovým žilám, Nobilis Tilia je správná volba. Zároveň s touto řadou kosmetiky vznikla také řada kosmetických produktů určených k péči o jemnou dětskou pokožku.

Péče o vlasy

Ať už máte suché, mastné nebo poškozené vlasy, v nabídce Nobilis Tilia naleznete přírodní kosmetiku na každý problém. Nechybí ani balzámy vlasů či přírodní sprej, který nahradí lak na vlasy.

Síla přírody je nevyčerpatelná a použít ji pouze v kosmetice pro zdraví nestačí. V nabídce této společnosti najdete i bylinné čaje, potravinové rostlinné oleje, tinktury a přípravky, kterými vylepšíte domácí lékárničku - antimikrobiální gel, eukalyptový balzám či sadu éterických olejů na první pomoc i s návodem.

Aromaterapeutické přípravky

Kromě přírodních éterických olejů v sortimentu společnosti najdete i bio éterické oleje, vzácné éterické oleje v jojobě, směs éterických olejů, vonné tyčinky a osvěžovače vzduchu.

Přírodní produkty Nobilis Tilia osvěží vaši pokožku a také vaši mysl.