Soaphoria - Slovenská přírodní a organická kosmetika


Přírodní kosmetika vyrobená na Slovensku z kvalitních surovin a dostupná pro každého.

Slovenská firma Soaphoria se zabývá výrobou přírodní a organické kosmetiky s cílem přinést na trh cenově dostupnou a kvalitní přírodní kosmetiku. V nabídce naleznete přírodní peelingy, tělové másla, oleje, přírodní séra, ale i produkty na čištění pleti či opalování.

Přírodní Slovenská kosmetika Soaphoria

Proč si vybrat přírodní kosmetiku Soaphoria?

  • na kvalitě surovin si dávají záležet,
  • žádný produkt není, nebyl a nikdy nebude testován na zvířatech,
  • implementují eticky a environmentální ohleduplné opatření
  • všechny přírodní kosmetické produkty jsou vyráběny ručně,
  • nejen při výrobě, ale i při balení výrobků myslí na přírodu,
  • spustili vlastní recyklační program,
  • produkty vyrábějí denně, díky čemuž zajistí jejich čerstvost.

Soaphoria - přírodní kosmetika bez syntetických látek

V kosmetických produktech od Soaphorie nenajdete těžké kovy, syntetické látky, jako jsou parabeny, silikony, ropné deriváty ani syntetická barviva a vůně a jakékoli jiné nepřípustné konzervační látky. Kvůli způsobu získávání a zpracovávání Soaphoria nepoužívá ve svých výrobcích ani palmový olej.

Soaphoria se aktivně snaží omezovat i používání živočišných složek. Produkty, které obsahují vosk nebo med, získávají výhradně z etického chovu.

Suroviny z ekologického zemědělství

Eko kozmetické produktyPři výběru surovin Soaphoria dbá nejen na jejich kvalitu, ale i na původ a celkové zpracování, proto si vybírá dodavatele, kteří nepoužívají při pěstování žádné pesticidy či jiné chemické látky, které by se mohly přenést do hotových výrobků. Mnozí z nich jsou držiteli eko certifikátů a tyto složky najdete v hotových produktech pod označením "certifikovaná organická složka".

Drtivou většinu bylinek si v Soaphorii pěstují sami. To, co si sami nevypěstují, se snaží nakupovat u lokálních pěstitelů. Exotické suroviny zase od místních dodavatelů, přičemž vždy dbají, aby i tyto suroviny podléhaly přísným kritériím pěstování a dovozu.

Soaphoria používá živočišné složky získávané etickým způsobem

Většina kosmetických produktů z nabídky Soaphorie je vegetariánská a veganská, ale v některých přípravcích naleznete suroviny živočišného původu - med a vosk. Tyto suroviny nakupují pouze od těch dodavatelů, kteří je získávají etickým způsobem.

Kvalitní suroviny, čerstvost a šetrné zpracování

Kromě striktního výběru surovin se v Soaphorii zaměřují i na jejich šetrné zpracování. Rozhodli se jít komplikovanější cestou a místo toho, aby nakupovali již zpracované suroviny přímo od dodavatele, vyrábějí si je sami. Jde například o vůně, které si sami zapracovávají z organických silic a esenciálních olejů.

Důležitý je nejen výběr kvalitních surovin, ale i jejich čerstvost. V Soaphorii se snaží neskladovat větší množství surovin najednou, ale objednávat v menších množstvích a častěji. Množství bylinek si pěstují sami, díky čemuž dokážou spolehlivě zajistit jejich čerstvost i kvalitu.

Poctivá ruční práce

Soaphoria Šumivá bomba do koupeleZnáte šumivé bomby do koupele? Každá jedna z nich je dělaná ručně.

V Soaphorii zůstali věrní poctivé ruční práci. Výrobky ručně plní, balí, lepí etikety a vážou. I přesto, že od svých začátků se rozrostli a zautomatizováním výroby by celý proces zjednodušili a urychlili, zůstali věrní tradicím a spoléhají se na své ruce.

Díky ruční výrobě se zachovávají v produktech nejen tradice, ale hlavně kvalita a účinek použitých surovin. Ve složitých výrobních procesech se kvalita aktivních látek snižuje.

Soaphoria i bez obalu

Širokou škálu přírodních kosmetických produktů, které Soaphoria vyrábí, najdete už i v bezobalové podobě. Ve vybraných bezobalových obchůdcích si můžete načepovat sprchové gely, odvážit jíl nebo si načepovat ekologické přípravky pro domácnost.

Soaphoria používá bezpečné obalové materiály

Obal kosmetických výrobků musí splňovat několik podmínek, jako například bezpečnost materiálu bez obsahu škodlivých chemikálií, které by se při teplotních výkyvech mohly uvolnit do obsahu. Proto Soaphoria používá výhradně obalový materiál od certifikovaných výrobců, které jsou schváleny k použití pro kosmetické výrobky.

Recyklovatelné materiály a obaly

Na balení svých výrobků Soaphoria používá zejména sklo a papír, papírové etikety potištěné biologicky odbouratelným barvivem. Obaly i materiály jsou recyklovatelné nebo znovu recyklovatelné od certifikovaných výrobců.

Menší kosmetické výrobky jsou baleny v papírových recyklovatelných krabičkách. I informační letáky jsou recyklovatelné. Vrámci udržitelnosti životního prostředí využívá Soaphoria obaly i materiál opakovaně.

Jak si můžete být jisti, že nejde jen o řeči a v Soaphorii materiál a obaly skutečně používají opakovaně? Soaphoria má vlastní recyklační program.

Recyklace

Soaphoriin recyklační program

I v tomto šla Soaphoria ještě o kousek dál a vytvořila vlastní recyklační program. Za vrácení plastové a skleněné nádobky, kterou přinesete do kterékoliv z kamenných provozoven, si můžete uplatnit slevu na další nákup nebo můžete získat dárek v podobě eko tašky.

Proč jsou některé výrobky ve skle a jiné v plastu?

Jelikož se v Soaphorii snaží minimalizovat používání konzervantů či stabilizátorů, je nezbytné při některých výrobcích zabránit kontaktu se vzduchem nebo zamezit zanášení bakterií přímým kontaktem. Proto jsou například při pleťových krémech používané air-less flakony, které neumožňují vniknutí vzduchu.

Dalším důvodem, proč jsou některé kosmetické výrobky balené v plastu, je bezpečnost při manipulaci, přeprava, ale i cena. Plastové obaly jsou podstatně levnější, díky čemuž se cena přírodní kosmetiky nemusí zvyšovat, takže Soaphoria zůstává cenově dostupná.

Čerstvost přírodní kosmetiky je důležitá

A proto nevyrábí kosmetické výrobky "na sklad", ale vyrábí čerstvé produkty každý den na základě poptávky. Díky tomu dokáže eliminovat množství používaných konzervačních látek a ponechat produkt co nejčistší.

Žádné testování na zvířatech

Soaphoria je striktně proti testovaní na zvířatechSoaphoria testování jakýchkoli produktů na zvířatech striktně odmítá a plně se ztotožňuje s platným zákazem testování kosmetických výrobků na zvířatech.

Nakolik je bezpečnost kosmetických přípravků na prvním místě, každý výrobek musí být testován. Všechny přírodní kosmetické produkty, které jsou vytvořeny v Soaphorii, jsou testovány nezávislou institucí v souladu se standardy Colipa. A produkty jsou testovány na dobrovolnících.

Etická firemní kultura

Kromě striktního výběru dodavatelů a pěstitelů, kteří dbají při své práci na životní prostředí, Soaphoria zodpovědně reaguje na společenské či environmentální problémy. Ve svých výrobcích nepoužívají palmový olej, jehož produkce přispívá ke kácení deštných pralesů.

Ale ani to není všechno. Slovenská značka přírodní kosmetiky Soaphoria zachází ještě dál. Při rekonstrukci výrobních prostor nenakoupili nejmodernější techniku, ale se zaměřili na ekologické aspekty výroby, jako je snížení uhlíkové stopy, účinné využívání zdrojů, systém třídění a recyklace a celkové zmírnění dopadu výroby na životní prostředí.

Soaphoria roste, ale kvalita zůstává

V roce 2018 Soaphoria nabízela kolem 450 produktů v 28 produktových liniích. Za dva další roky se jim podařilo počet zdvojnásobit.

Dnes již nejsou ve firmě jen dvě, ale zaměstnávají okolo 30-50 zaměstnanců, přičemž si stále udržují kvalitu a všechny produkty vyrábějí, plní a balí ručně.