Zahir Cosmetics - Česká přírodní kosmetika


Pod názvem Zahir Cosmetics se ukrývá malá rodinná společnost, která našla inspiraci na výrobu přírodní kosmetiky v Maroku. Společnost vznikla v roce 2014 a spojuje tradiční východní medicínu s potřebami moderní ženy. Za vysoce účinnými a jemnými produkty stojí kvalitní suroviny a moderní technologie.

Přirodní kosmetika Zahir

Zahir - opojení mysli, které vás začne ovládat

Zahir popisuje stav mysli, kdy na někoho nebo něco nedokážete přestat myslet. Je to opojení mysli, které vás zcela ovládne, a vy nedokážete myslet na nic jiného. A přesně tento pocit byste měli zažít s přírodní kosmetikou Zahir Cosmetics. Pokud ji vyzkoušíte, na jinou už nebudete myslet.

Pro každého z nás je Zahir někdo nebo něco jiného. V čem je česká přírodní kosmetika Zahir jiná? Proč je pleť žen z Orientu jemná, svěží a zářivá bez ohledu na věk?

Tajemství skryté v jednoduchosti

Přírodní kosmetika Zahir vyniká svou jednoduchostí. Již od svého vzniku se společnost zaměřuje na jednoduché a minimalistické složení svých produktů. Aby mohla pleť správně fungovat, potřebuje vyčistit a ošetřit. Pokud používáte přípravky s velkým množstvím látek, můžete tím pokožku zbytečně zatížit.

Díky jednoduchému složení snadno najdete produkt vhodný pro váš typ pleti. Pokud máte problém s mastnou nebo naopak suchou pokožkou, potřebujete ji dostat do rovnováhy. A právě tak se snaží přírodní kosmetika na pleť působit. Dostat pokožku do rovnováhy, aniž by ji příliš zatížila.

Složení přírodní kosmetiky Zahir

Už od začátku se společnost věnuje výrobě přírodní a bio kosmetiky. Všechny účinné složky, které se v jejich produktech nacházejí, mají certifikát ECOCERT.

Složení produktů je krátké. Obsahují pouze přírodní složky nejvyšší kvality. Díky tomu je tato kosmetika vhodná i pro tu nejnáročnější pokožku a pomůže s množstvím kožních problémů.

V produktech nenajdete chemické složky, které mohou vyvolat alergické reakce ani látky, které by zvětšovaly jejich objem. Kosmetika je bez silikonů a parabenů. Najdete v ní jen to, co pokožka skutečně potřebuje.

Základ tvoří oleje lisované za studena

Základní složkou kosmetiky Zahir jsou jednosložkové oleje lisované za studena. Oleje procházejí několikanásobnou filtrací, při níž se zbavují hrubších nečistot a až potom jsou připraveny pro další použití nebo balení.

Přírodní kosmetika a oleje

Arganový olej

Základ téměř všech produktů tvoří arganový olej. V Zahir Cosmetics mu říkají i marocké zlato, protože obsahuje:

  • nenasycené mastné kyseliny - převážně omega 6 a omega 9,
  • vysoké množství vitamínu E,
  • skvalen,
  • polyfenoly.

Arganový olej zlepšuje obranyschopnost pokožky před vnějšími vlivy, zpomaluje stárnutí a zvyšuje regeneraci. Má antibakteriální účinky a zmírňuje podráždění pleti. Je vhodný i pro citlivou pleť, která je náchylná na alergické projevy. Rychle se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty.

Opunciový olej

Opunciovému oleji se hovoří také marocký přírodní botox, protože brání vzniku vrásek a vyhlazuje již existující. Získává se lisováním kaktusových semínek.

Avokádový olej

Avokádový olej obsahuje vysoké množství vitamínu E a draslíku. Má nízký UV faktor, takže dokáže ochránit pokožku před sluníčkem. Je vhodný zejména pro suchou a citlivou pleť.

Hořčičný olej

Tento olej má silné hojící účinky. Vhodný je na suchou problematickou, ale i mastnou pleť. Pokožku prokrví a prohřeje. Hořčičný olej můžete použít i na pokožku vlasů. Zvýšíte tím prokrvení a zajistíte přechod výživných látek ke vlasovým kořínkům.

Černuchový olej

Černuchový olej je vhodný na problematickou pokožku, urychluje hojení drobných ran a zmírňuje viditelnost malých jizev. Do pokožky se rychle vstřebá a nezanechává pocit mastnoty.

Esenciálni oleje

Esenciální olej nejen jako vonná přísada

Kombinací rostlinných a esenciálních olejů vznikají účinné a výživné přírodní produkty s typickou vůní Orientu.

Cedrový olej má jemnou dřevitou vůni. Obsahuje vysoké množství vitaminu C a A a má antibakteriální účinky. Zvyšuje obranyschopnost pokožky, snižuje tvorbu vrásek a zmírňuje zánětlivé procesy v pokožce.

Antibakteriální a antioxidační účinky má olej z verbeny. Zmírňuje záněty v pokožce a má zklidňující účinky. Rostlina verbena má silnou citrusovou vůni.

Z květů pomerančovníku se získává neroli olej, který zpomaluje stárnutí pokožky. Suché a citlivé pleti vrátí svěžest, energii a vitalitu. Má jemnou květinovou vůni a zklidňující účinky.

Vůně ambra se tvoří ve vnitřnostech vorvaně, proto v kosmetice Zahir najdete její náhradu. Jelikož jde o typickou vůni Orientu, bez ní by tato kosmetika neměla správnou aroma.

Květová voda – hydrolát

Mezi přírodními produkty Zahir najdete květové vody, kterým se říká hydroláty. Vznikají jako vedlejší produkt při výrobě esenciálních olejů. Obsahují zbytky esenciálních olejů a složky, které jsou rozpustné ve vodě.

Ve srovnání s čistými esenciálními oleji mají hydroláty podobný, ale slabší účinek. Nacházejí se v nich účinné látky, které příznivě ovlivňují pokožku a navíc nádherně voní. Přidávají se do mýdel, krémů a kosmetiky, jejíž základ tvoří voda.

Běžně se používají i jako tonikum na pokožku. Jako podklad pod olej zlepší jeho roztírání a účinné látky se dostanou hlouběji do pokožky.

V nabídce Zahir najdete květové vody, které můžete použít k dočištění pleti, tonizaci, zklidnění po opalování či holení apod.

Ílová pleťová maska

Univerzální produkt: Marocký jíl

Nejlepší produkt je ten, který má řadu příznivých účinků na pokožku a můžete jej použít na pleť, tělo i vlasy. Marocký jíl Rhassoul má všestranné využití. Používaly ho už ženy ve starém Egyptě a do dnešního dne na něj ženy v Maroku nedají dopustit.

Marocký jíl se získává z pohoří Atlas, kde se v dávné minulosti usazoval jíl z moří. Obsahuje množství přírodních minerálů, které pokožka potřebuje, ale v běžné kosmetice se nacházejí málokdy. Většina kosmetických produktů se zaměřuje na vitamíny a obsahuje minimum minerálních složek.

Výjimečnost marockého jílu Rhassoul spočívá ve schopnosti vázat na sebe nečistoty, maz a toxické látky, aniž by narušil ochranný film pokožky. Stahuje rozšířené póry, zlepšuje prokrvení pokožky a podporuje její obranyschopnost. Pokožku rozjasni, osvěží a zjemní. Vlasům dodá objem a zdraví. Můžete použít jako pleťovou masku, tělový nebo pleťový peeling. Stačí ho zředit vodou.

Přírodní produkty české společnosti Zahir Cosmetics obsahují ty nejkvalitnější přírodní suroviny z Maroka. Ať už hledáte přírodní kosmetiku nebo produkty v BIO kvalitě, tady je najdete.

Nevšední a staletími ověřené produkty v kombinaci s moderními technologiemi jsou zárukou kvality a účinku každého kosmetického produktu značky Zahir Cosmetics.